www.pnuba.ac.ir/news.php?id=894
دانشگاه پیام نور استان هرمزگان

آخرین اخبار > برگزاری مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور مرکز بندرعباس

برگزاری مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور مرکز بندرعباس

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بندرعباس، مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود با حضور رئیس استان، مرکز، معاون، اعضای شورای شهر و حاج آقا تقوی رئیس محترم دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان هرمزگان و با حضور پرشور دانشجویان در دانشگاه پیام نور مرکز بندرعباس برگزار گردید.

در این مراسم دکتر مصدقی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بندرعباس ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم و صفر و خوشامدگویی به دانشجویان جدیدالورود هدف از برگزاری این جلسه را آشنایی و معارفه دانشجویان جدیدالورود با مسئولین دانشگاه برشمرد و افزود: دانشگاه پیام نور با بیش از 30 سال فعالیت علمی و پژوهشی امروزه به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاههای دولتی کشور پذیرای دانشجویان در رشته های مختلف تحصیلی می باشد و مدرک پیام نور از لحاظ ارزش تحصیلی با دیگر دانشگاه های دولتی یکسان است.  

دکتر مصدقی اظهار داشت: دانشگاه در حال حرکت به سمت نسل سوم یعنی کارآفرینی است و از مرحله آموزش و پژوهش گذر کرده است. وی تصریح کرد: دانشگاه در جهت تسهیل این هدف با انعقاد تفاهم نامه هایی با سایر سازمان های آموزشی مثل فنی و حرفه ای در صدد تامین نیروی کارآمد، آموزش دیده و پژوهشگر است. دانشجو باید در کنار تحصیل جنبه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خود را با حضور در انجمن ها، کانونها و بسیج دانشجوئی ارتقاء و رشد دهد که به فرموده حضرت امام: دانشگاه کارخانه آدم سازی است. رئیس مرکز بندرعباس در پایان سخنرانی، دانشجویان را تشویق به شرکت در زمینه های علمی، فرهنگی،ورزشی و انجمنهای علمی نمودند.

در ادامه دکتر محمد خیری رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ، آغاز سال تحصیلی را به دانشگاهیان پرتلاش، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه و کارکنان خدوم و زحمتکش دانشگاه پیام نور استان تبریک گفت و ادامه داد: نیروهای تحصیلکرده علاوه بر تخصص باید دارای تعهد و اخلاق نیز باشند. ایشان با ابراز سلامتی و امیدواری برای جویندگان دانش، افزود: ضمن التزام به مبانی انقلاب اسلامی و نظام همسو و همنوا در جهت اهداف عالی ارزش های اسلامی گام بر می داریم.

در پایان حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا تقوی نماینده محترم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان هرمزگان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، دانشجویان را به مهارت،تحقیق، پژوهش و علم روز فراخواندند و با ذکر روایتی از حضرت علی (ع)، مشورت در امور را بسیار مهم توصیف نمودند.