www.pnuba.ac.ir/news.php?id=936
دانشگاه پیام نور استان هرمزگان

آخرین اخبار > حضورمسئولین و کارکنان دانشگاه پیام نور استان هرمزگان و مرکز بندرعباس در راهپیمایی 13 آبان

  سیزدهم آبان نقطه عطفی در تاریخ جنبش دانشجویی است

♦رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان: 13 آبان نماد استکبارستیزی و نقطه عطفی در تاریخ جنبش دانشجویی است.

دکتر محمد خیری در حاشیه راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان بندرعباس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: حضور گسترده مردم و مسئولان در راهپیمایی ۱۳ آبان نشان از اتحاد و همدلی در برابر دشمنان است و در این راستا همه باید حضوری گسترده و انقلابی در این راهپیمایی داشته باشیم.

????وی افزود: ۱۳ آبان سال ۵۷ دانش آموزان انقلابی در صحن دانشگاه توسط عوامل رژیم شاهنشاهی به خاک و خون کشیده شدند که این روز به نام روز دانش آموز نامگذاری شد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان تصریح کرد: ۱۳ آبان نماد استکبارستیزی و نقطه عطفی در تاریخ جنبش دانشجویی است و روز مبارزه با استکبار جهانی در تاریخ انقلاب اسلامی، برگی زرین، مقطعی حساس و مناسبتی پر مخاطره است.

خیری بیان کرد: در ۱۳ آبان معمار بزرگ انقلاب را به خاطر فریاد آزادی‌خواهی و مبارزه با استعمار و استکبار جهانی و استبداد شاهنشاهی تبعید کردند.

وی اضافه کرد: هرچند این روز به نام روز دانش‌آموز نامگذاری شده است؛ اما اتفاقات بزرگ این روز اعم از واقعه تسخیر لانه جاسوسی که به فرمایش امام خمینی(ره)، انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول نامیده شد، توسط دانشجویان پیرو خط امام انجام شد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان گفت: جامعه دانشگاهی با الگو قرار دادن پیام اصلی عاشورا  و نرفتن زیر بار ذلت، اقدامات استکبار جهانی را محکوم کرده و با  پیروی از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب، در راستای حفظ آرمان های امام راحل(ره) و ارزش های انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف جهاد خواهند کرد.